zamknij(esc)
EN Kontakt

Agnieszka Gotowała

Wrocław
KULTURA MOBILNA: rezydencja / Averøy [NO]
dziedzina: fotografia / sztuka performatywna
miasto rezydencji: Averøy

Agnieszka Gotowała – artystka multidyscyplinarna, urodzona i obecnie mieszkająca we Wrocławiu. Pracuje w obszarze sztuk wizualnych oraz performance. Ukończyła Fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, wcześniej Fizykę Techniczną na Politechnice Wrocławskiej. Swoje prace prezentuje i publikuje w kraju i za granicą.

W swoich pracach i działaniach koncentruje się na relacji pomiędzy tym, co ukryte, a odkryte, jak również na zwróceniu uwagi na zależności pomiędzy nimi. Jest zainteresowana pierwotnymi stanami człowieka i natury oraz zawartą w nich pamięcią i tożsamością. Istotne znaczenie ma dla niej możliwość poszukiwań i doświadczania w tych obszarach oraz odkrywanie zależności pomiędzy iluzją a rzeczywistością.

Rezydencja w Long Island Artist Residency w Averøy w Norwegii jest dla Gotowały przede wszystkim możliwością bezpośredniego doświadczania, eksperymentowania i bycia w obliczu natury, w szczególnych miejscach wyróżniających się niepowtarzalnym charakterem przyrody. Interesuje ją poszukiwanie i badanie przestrzeni oraz zależności, w których ślady człowieka, natury, materii rezonują ze sobą nawzajem. Stanowi to dla niej możliwość rozwoju prac artystycznych, w których podejmuje tematykę związaną ze szczególną relacją pomiędzy człowiekiem a naturą, eksperymentując na pograniczu fotografii i sztuk wizualnych.

# Agnieszka Gotowała