zamknij(esc)
EN Kontakt

Barbara Mydlak

Łódź
Mistrz i Uczeń
dziedzina: sztuki wizualne
miasto rezydencji: Duszniki-Zdrój

Barbara Mydlak – studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Sztuk Wizualnych, laureatka wielu nagród oraz wielokrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Centrum Edukacji Artystycznej.

Barbara Mydlak wcieliła się w rolę ucznia w ramach projektu rezydencyjnego „Mistrz i Uczeń”, realizowanego wspólnie przez Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju i Program AIR Wro. Wspólnie z Magdaleną Soboń w roli mistrza podczas miesięcznej rezydencji w Muzeum Papiernictwa miały okazję korzystać z czerpalni papieru oraz pomocy wykwalifikowanych pracowników. Wszystkie ich dzieła zostały przygotowane na oczach zwiedzających, przez co również goście muzeum byli świadkami procesu twórczego.

Podczas rezydencji artystka kontynuowała również swoje poszukiwania i eksperymenty. Intrygują ją bowiem zmiany związane z okresową odnową świata, tajemnica narodzin, śmierci i odrodzenia, którą można zaobserwować w rytmie przyrody. Nieskończone powtarzanie tego samego cyklu, podobne do tego, w jaki sposób powstają prace z papieru. Inspiracją dla jej pracy rezydencyjnej stały się więc formy skalne, które ujrzała podczas wędrówki po Górach Stołowych.

We Wrocławiu wystawa porezydencyjna „Mistrz i Uczeń” zorganizowana została w Galerii Sztuki TĘTNO w dniach 25.11-9.12.2016.