zamknij(esc)
EN Kontakt

Barbara Mydlak

Łódź / Polska
Mistrz i Uczeń
dziedzina: sztuki wizualne
miasto rezydencji: Duszniki Zdrój

Barbara Mydlak – studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Sztuk Wizualnych; laureatka wielu nagród oraz wielokrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Centrum Edukacji Artystycznej.

Barbara Mydlak wcieliła się w rolę Ucznia w ramach projektu rezydencyjnego „Mistrz i Uczeń”, realizowanego wspólnie przez Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju i Program A-i-R Wro. Wspólnie z Magdaleną Soboń (w roli Mistrza), podczas miesięcznej rezydencji w Muzeum Papiernictwa miały okazję korzystać z czerpalni papieru oraz pomocy wykwalifikowanych pracowników. Wszystkie ich dzieła zostały przygotowane na oczach zwiedzających, przez co również goście Muzeum  stali  się świadkami procesu twórczego.

Podczas rezydencji w Muzeum artystka kontynuowała swoje poszukiwania i eksperymenty. Intrygują ją zmiany związane z okresową odnową świata, tajemnica narodzin, śmierci i odrodzenia, jaką można zaobserwować w rytmie przyrody. Nieskończone powtarzanie tego samego cyklu, podobne do tego, w jaki sposób powstają prace z papieru. Inspiracją dla jej pracy rezydencyjnej stały się formy skalne, które ujrzała podczas wędrówki po Górach Stołowych.