zamknij(esc)
EN Kontakt

Beata Rojek

Wrocław
KULTURA MOBILNA: wizyta studyjna / Koszyce [SK]
beata
rok urodzenia: 1985
dziedzina: malarstwo / sztuki wizualne / sztuka uliczna
miasto rezydencji: Koszyce

Beata Rojek – absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Artystka wizualna. Jej główne media to malarstwo, rysunek i animacja, ale też malarstwo wielkoformatowe oraz instalacje.

Wizyta studyjna Beaty Rojek w Koszycach (Słowacja) przypada na sierpień 2017 roku. W tym czasie artystka planuje odbyć spotkania z kuratorką Galerii Šopa – Petrą Houskovą, w trakcie których rozpoczną się prace nad indywidualną wystawą Rojek. Głównym punktem wystawy, w pewnym sensie deformującym przestrzeń Šopy, ma być instalacja stworzona z obrazów i obiektów, bazujących na wyczuciu i generowaniu odpowiednich napięć. Artystka, czerpiąc ze swoich doświadczeń także z obszaru street artu oraz instalacji site specific, pracować będzie nad wykorzystaniem w pełni  potencjału, jaki daje ta przestrzeń wystawiennicza. Poznanie architektury miejsca oraz związane z nim odczucia stanowić będą ważny punkt wyjścia w budowaniu artystycznej narracji.

Na potrzeby wystawy Rojek pracuje obecnie nad nową serią obrazów, podążając podjętym w ostatnich latach nurtem abstrakcji oraz kontynuując poszukiwania nad możliwością czystego odczuwania form. Tym razem jednak rozbuduje swoją narrację nie tylko na płótnach, ale i w całej przestrzeni galerii Galerii Šopa.

Beata Rojek była już rezydentką AIR Wro. W 2016 roku przez dwa miesiące pracowała w Centrum Sztuki Współczesnej HALLE 14 w Lipsku (Niemcy). [TU]

# Beata Rojek