Zapraszamy do udziału w warsztatach poświęconych tematyce statusu kobiet w XXI wieku. W ramach rezydencji Moiry Agius, artystki multimedialnej z Valletty, pragniemy się wspólnie zastanowić nad wpływem religii na funkcjonowanie kobiet, roli aktywistek w kształtowaniu relacji społecznych, a przede wszystkim zainicjować narrację na temat przemian w społeczeństwie, które mogą rozpocząć kobiety. Do udziału w warsztacie zapraszamy pełnoletnich działaczy społecznych, liderów ruchów wyznaniowych związanych z Dzielnicą Czterech Wyznań, reprezentantów sektora kultury i sztuki, edukatorów i animatorów, aktywistów związanych z ruchami oddolnymi. Do udziału w projekcie zachęcamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn.
/
Zgłoszenia, składające się z CV lub portfolio, wysyłać należy drogą mailową na adres: agnieszka.marcinowska@wroclaw2016.pl do dnia 6.10.2017 roku. Dokumenty powinny zostać przygotowane w języku angielskim.
/
Moira Agius jest artystką multimedialną, która wykłada w Instytucie Sztuki Kulturalnej MCAST na Malcie. Uzyskała dyplom licencjata na Wydziale Edukacji na Uniwersytecie Maltańskim i magisterium z zakresu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie w Kent w Anglii (2015). We Wrocławiu artysta zbada temat statusu kobiet w kontekście różnych religii. Agius chce współpracować z lokalnymi aktywistami i zaangażować je w dyskusję oraz warsztaty na temat praw kobiet. W swojej pracy Agius bada sposoby, w jaki jednostki mogą przekraczać granice, zwłaszcza te narzucone przez społeczeństwo. Tym samym artystka analizuje procesy transformacji, które są ograniczone prawami, doktrynami i tabu kulturowym.
/
KIEDY: 13.10, 16:00-18:00
GDZIE: Biuro Wrocław 2016, sala warsztatowa na piętrze 1, Ruska 46b, Wrocław
UWAGA: Warsztaty odbywać się będą w języku angielskim
NABÓR: 25.09-6.10.2017 r.