zamknij(esc)
EN Kontakt

Ryoko Akama

Miyagi
A-i-R Sanatorium Dźwięku 2018
dziedzina: sztuka nowych mediów / muzyka / sztuka performatywna / technologie cyfrowe
miasto rezydencji: Sokołowsko

Po raz trzeci już AIR Wro wspólnie z Fundacją Sztuki Współczesnej In Situ zapraszają artystów z zagranicy na rezydencje i wizyty studyjne w Sokołowsku. A-i-R Sanatorium Dźwięku Sokołowsko to powstały w marcu 2016 roku program rezydencji dla kompozytorów, improwizatorów i artystów dźwiękowych, którzy efekty swojej pracy prezentują w ramach Festiwalu Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku właśnie.

W 2016 roku Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ wspólnie z Programem Rezydencji Artystycznych AIR Wro zaprosiła ośmiu artystów tworzących na styku muzyki, nowych mediów i performensu (m.in. Martin Howse, Keith Rowe, Mario de Vega, Alessandro Bosetti).

Pierwszą artystką zaproszoną w ramach A-i-R Sanatorium Dźwięku 2018 jest Ryoko Akama – japońska artystka dźwiękowa, kompozytorka i performerka. Akama swoje działania rozpoczęła od wizyty studyjnej w Sokołowsku w maju tego roku, a kontynuować je będzie w sierpniu. Praca dźwiękowa jej autorstwa zaprezentowana zostanie podczas czwartej edycji festiwalu Sanatorium Dźwięku.

Ryoko Akama jest artystką dźwiękową, kompozytorką i performerką, która w swojej praktyce artystycznej bada sytuacje związane z dźwiękiem, ciszą, czasem oraz przestrzenią. Jej prace dźwiękowe są związane z małymi i często bardzo delikatnymi obiektami, tworząc mikro zdarzenia ucieleśniające estetykę „prawie niczego”. Akama tworzy i wykonuje we współpracy z międzynarodowymi artystami, głównie w oparciu w alternatywne formy zapisu partytur. Ponadto prowadzi label melange edition, amenspace i postprodukuje.

# strona Ryoko Akamy

Ryoko Akama 2